تکالیف مالیاتی فعالین مالی در آذربایجان غربی تسهیل می گردد

به گزارش باب اسفنجی، خبرنگاران/آذربایجان غربی مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان غربی از برطرف محدودیت مرحله 45 ثبت نام کد مالی و عدم صدور کد مالی 12 رقمی با پیش شماره 411 برای مؤدیان مالیاتی اطلاع داد و اضافه نمود: کلیه مراحل ثبت نام در سامانه ثبت نام الکترونیک برای مؤدیان جدید غیر حضوری است.

تکالیف مالیاتی فعالین مالی در آذربایجان غربی تسهیل می گردد

حسن کوماسی امروز 11 آبان ماه با اشاره به بخشنامه جدید وزارت امور مالی و دارایی در مورد اصلاحیه مواد فصل دوم آئین نامه اجرایی موضوع تبصره 3 ماده 169 قانون مالیات های مستقیم گفت: محدودیت مرحله 45 ثبت نام کد مالی برای انجام تکالیف قانونی مؤدیان مالیاتی و بازدید میدانی مورد احتیاج این مرحله حذف شده است و تمام مراحل غیر حضوری صورت می گیرد لذا مؤدیان جدید برای ثبت نام احتیاجی به حضور در ادارات مالیاتی ندارند.

این مقام مسئول با بیان اینکه هدف از این اقدامات، آسان سازی زمینه کسب و کار برای فعالین مالی و کاهش مراجعات حضوری آنها به ادارات مالیاتی است در شرایط بیماری کرونا است، اضافه نمود: در این چارچوب شناسه ملی به عنوان شماره مالی برای اشخاص حقوقی در نظام مالیاتی کشور محسوب می گردد.

به نقل از روابط عمومی این اداره کل، کوماسی در مورد اشخاص حقیقی و اشخاص موضوع ماده 2 قانون مالیات های مستقیم هم گفت: سازمان امور مالیاتی برای این اشخاص پس از ثبت نام مؤدی در نظام مالیاتی، شماره مالی بر مبنای شناسه یا شماره ملی شخص صادر و ابلاغ می نماید.

وی همچنین با بیان اینکه شماره مالی اشخاص حقوقی با پیش شماره 411 نیز حذف شده و به جای آن شناسه ملی برای اشخاص حقوقی جایگزین شده است، اظهار کرد: اشخاصی که از 22 اردیبهشت امسال اقدام به ثبت نام در نظام مالیاتی می نمایند احتیاجی به اخذ کد مالی با پیش شماره 411 ندارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تکالیف مالیاتی فعالین مالی در آذربایجان غربی تسهیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکالیف مالیاتی فعالین مالی در آذربایجان غربی تسهیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید