جلسه مجازی مجلس برگزار گردید ، پیشنهاد پرداخت چند ماه یارانه به مردم

به گزارش باب اسفنجی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از پیشنهاد نمایندگان مجلس در جلسه مجازی برای پیش پرداخت چند ماهه یارانه نقدی و معیشتی به مردم اطلاع داد.

جلسه مجازی مجلس برگزار گردید ، پیشنهاد پرداخت چند ماه یارانه به مردم

به گزارش گروه سیاسی باب اسفنجی، محمد رضا تابش در مورد جزئیات تشکیل جلسه امروز مجلس به صورت مجازی گفت: درجلسه امروز مجلس که به صورت مجازی باحضور حدود 130 نماینده و به ریاست لاریجانی برگزار گردید، رئیس مجلس در مورد علت عدم تشکیل جلسه علنی مجلس با حضور وزیر بهداشت ودرمان برای آنالیز اقدامات این وزارتخانه در مقابله باکرونا توضیحاتی ارائه داد.

نماینده مردم اردکان در مجلس گفت: لاریجانی، علت عدم برگزاری جلسه علنی را نامه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی برلزوم تاخیر دوهفته ای در برگزاری جلسات علنی مجلس دانست و ابراز امیدواری کرد که اولین جلسه علنی مجلس درسال جاری ظرف 10 روز آینده بافاصله گذاری مناسب و در محل صحن و با استفاده از صندلی تماشاچیان برگزار می گردد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در این جلسه نمایندگان به طرح دیدگاه ها و نظرات خویش در مورد مغایرت قانونی برگزاری جلسات به صورت مجازی، پیشنهاد فراخوان پویش خیرین برای حمایت از آسیب دیدگان بیماری کرونا، پیش پرداخت چند ماهه یارانه به مردم، تعمیم مرخصی زندانیان به متهمینی که در زندان هستند و هنوز حکم محکومیت نگرفته اند، لزوم حضور پررنگ تر مجلس در موضوع کرونا، اعمال مقررات و محدودیت ها در استان ها متناسب با سیر پیشرفت بیماری، انتقاد به رد قبول یاری های بین المللی باتوجه به کمبود تجهیزات پزشکی و تقلیل منابع مالی متاثر از تحریم ها و تاثیرات بیماری کرونا، ارائه راه چاره تامین منابع لازم توسط افراد و گروه هایی که با اظهارات خویش سطح مطالبات را افزایش می دهند، پرداختند.

تابش همچنین اظهار کرد: رئیس مجلس در این جلسه گفت: در ستاد ملی مقابله با کرونا تمهیداتی برای جبران خسارات آسیب دیدگان از کرونا اندیشیده شده از جمله اعطای وام ارزان قیمت برای واحد های خرد. البته به در هم تنیدگی و پیچیدگی موضوعات باید توجه داشت و باتوجه به کمبود منابع تصمیمات سنجیده و قابل اجرا اتخاذ نمود. تردیدی نیست که باید برای آسیب دیدگان از کرونا تمهیداتی اندیشید به همین دلیل کمیته مالی به موازات کمیته بهداشتی در ستادملی مقابله باکرونا تشکیل شده است که این موضوعات را پی می گیرد

وی ادامه داد: علاوه بر این رئیس کمیسیون ویژه حمایت ازفراوری ملی خاطرنشان کرد؛ این کمیسیون چندین جلسه برای آنالیز راه چاره های مهار تبعات سوء مالی این بیماری به صورت مجازی برگزار نموده است؛ و ضروری است نهاد ها وبنیاد هائی از قبیل: ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد مستضعفان در جبران خسارت ها به یاری دولت بشتابند.

تابش با اشاره به آنالیز راه چاره های تحقق شعارسال، جهش فراوری در جلسه مجازی مجلس گفت: آنالیز هایی دربخش های مختلف مالی انجام پذیرفته که عمدتاً مبتنی به افزایش رشدمالی است که گزارش آن تا هفته آینده تقدیم مجلس خواهد شد واگر نیازی به قانونگذاری بود، طرح آن تهیه خواهد شد.

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: در خاتمه اسامی غایبین در جلسه مجازی قرائت شد.

وی ادامه داد: برگزاری جلسات مجلس در فضای مجازی محمل قانونی ندارد و ضرورت دارد هر چه زودتر جلسه علنی در محل فعلی مجلس با فاصله گذاری مناسب انجام و به اصلاح آیین نامه مبادرت گردد تا بتوانیم در مواقع اضطراری جلسات را در محل دیگر و یا در فضای مجازی و با رای گیری به شیوه ای که در قانون پیش بینی می گردد، انجام دهیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس انتظار مردم از مجلس که رکن رکین قانونگذاری است را عمل به قانون دانست و تاکید نمود: متاسفانه مدتهاست قانون و قانونگرایی در اتخاذ تصمیمات به حاشیه رانده شده و مجلس در ذیل امور قرار گرفته است. در راس امور قرارگرفتن مجلس منوط به ترویج قانون وقانونگرایی در کشور و رفتار و اظهارنظرات سنجیده نمایندگان است تا خانه ملت اعتبارخویش را باز یابد و محل اتکای مردم در همه حوادث و رویداد ها باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جلسه مجازی مجلس برگزار گردید ، پیشنهاد پرداخت چند ماه یارانه به مردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه مجازی مجلس برگزار گردید ، پیشنهاد پرداخت چند ماه یارانه به مردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید