حذف رشته&zwnjهای مشابه از واحدهای دانشگاهی مجاور دانشگاه آزاد

به گزارش باب اسفنجی، به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، علیرضا رهایی در شورای تخصصی آموزشی و تحصیلات تکمیلی استان اصفهان گفت: با وجود فضای شدید رقابتی و همچنین نگرش و انتخاب آگاهانه داوطلبان احتیاج است با آینده نگری و تدوین برنامه های مدون موضوع ساماندهی رشته ها و بهینه سازی تشکیلات دانشگاهی را مدنظر قرار داد.

حذف رشته&zwnjهای مشابه از واحدهای دانشگاهی مجاور دانشگاه آزاد

وی اضافه نمود: ایجاد رشته های جدید به ویژه مجموعه های بین رشته ای و مهارتی، حذف رشته های مشابه و موازی از واحدهای مجاور و توسعه رشته ها بر اساس طرح آمایش آموزش عالی، شرایط حرکت در مدار پیشرفت از دیگر اقداماتی است که در این دانشگاه مورد توجه قرار گرفته است.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد تاکید نمود: ارتقای کیفیت دروس، ارائه خدمات مطلوب آموزشی، رعایت سرفصل ها و برگزاری دوره ها و کارگاه ها به خصوص در حوزه آموزشی از دیگر اصولی است که در این دانشگاه مدنظر است.

رهایی با اشاره به تغیر نگرش جامعه نسبت به پذیرش دانشگاه ها، اعلام نمود: باید با تحلیل دقیق شرایط و جهت حرکت، توجه به اسناد بالادستی نظیر سند چشم انداز ایران در سال 1404 و نقشه جامع علمی کشور، ارزیابی شرایط رشته ها و ساماندهی آنها، اصلاح ساختار اداری و اجرایی دانشگاه های هر استان و همدلی و همکاری در قالب یک حرکت جمعی بتوانیم منتخب بلامنازع داوطلبان در این فضای رقابتی باشیم.

وی، افزایش کیفیت آموزشی را مهم ترین رمز ماندگاری دانشگاه بیان کرد.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اضافه نمود: نگاه ما باید متناسب با فضای اشتغال حال حاضر کشور باشد و در کنار ایجاد رشته هایی با جذب حداکثری بالا به دنبال راهکارها و ایده هایی جدید برای جذب دانشجویان نخبه و با استعداد باشیم.

رهایی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی از اعضای هیات علمی توانمند و با تجربه، فضای آموزشی مناسب و امکانات بسیار خوبی در مقایسه با سایر دانشگاه ها بهره می برد.

منبع: ویکی گرام

به "حذف رشته&zwnjهای مشابه از واحدهای دانشگاهی مجاور دانشگاه آزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف رشته&zwnjهای مشابه از واحدهای دانشگاهی مجاور دانشگاه آزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید