خبرنگاران بایدن وعده های ترامپ را توخالی دانست

به گزارش باب اسفنجی، نیویورک- خبرنگاران- نامزد حزب دموکرات برای رقابت انتخابات ریاست جمهوری آبان ماه امسال، وعده های دونالد ترامپ را توخالی دانست و گفت: پیش از همه گیری کرونا، کارخانجات آمریکایی وارد رکود شدیدی شده بودند.

خبرنگاران بایدن وعده های ترامپ را توخالی دانست

جو بایدن عصر چهارشنبه در یک برنامه تلبیغاتی به میشیگان و کارخانجات جنرال موتورز رفت و اضافه کرد: ترامپ وعده های زیادی همچون من قول می دهم که شرکت ها از آمریکا خارج نشوند، داد اما هیچ یک از وعده های وی درست نبود.

وی ادامه داد: او اعتباری ندارد، ما انتظار داریم آنچه را که رئیس جمهوری می گوید، انجام دهد. ببینید وعده وی درباره اقتصاد ما چه بوده است؟ او نخستین رئیس جمهوری پس از فروپاشی بزرگ اقتصاد آمریکا است که در دوره او می بینیم تعداد اشتغال و اقتصاد ما تنزل یافته است.

معاون اول باراک اوباما اضافه کرد: اقتصاد ما 4.7 میلیون شغل را از زمانی که او اداره کشور را در اختیار گرفت، از دست داد. پیش از شکست دونالد ترامپ در پاسخ به همه گیری کووید-19 و ضربه ای که به اقتصاد ما زد، سیاست تجاری آشفته و بی پروای وی کارخانجات ما را با رکود روبرو کرده بود.

بایدن توضیح داد: وعده های ترامپ توخالی بوده است، تحت مدیریت دونالد ترامپ، میشیگان پیش از کووید-19 مشاغل خود را از دست داد. شرکت های بزرگ تحت مدیریت دونالد ترامپ مالیات دو برابری می پردازند. به همین دلیل مشاغل و کارخانه های تولیدی ما را به خارج از کشور فرستاد.

وی توضیح داد: این شرکت ها با ارسال محصولات تولیدی خارج از کشور برای مردم آمریکا سود سرشاری بردند.

نامزد ریاست جمهوری دموکرات ها همچنین به گزارش منتشر شده درباره اظهارات ترامپ نسبت به سربازان آمریکایی که آنها را بازنده و نادان دانسته بود، واکنش نشان داد و گفت: پسر من به صورت داوطلب به کوزوو رفت، فرزندم همچنین به عنوان دادستان به صورت داوطلبانه یکسال به عراق رفت، او بازنده یا احمق نبود. هیچ کسی که به این کشور خدمت می کند، بازنده یا احمق نیست. آنها قهرمان هستند.

بایدن اضافه کرد: دونالد ترامپ چیزی فراتر از خدمت به خودش را نمی فهمد، او وظیفه، افتخار و کشور را درک نمی کند. او دروغگو، خودخواه و حریص است. بله من و ترامپ فلسفه متفاوتی داریم، آنچه که می توانم به مردم آمریکا بگویم این است که من دنباله رو حقیقت و درستی هستم.

وی به عملکرد دوران معاون اولی باراک اوباما و بازگرداندن مشاغل به میشیگان پس از خوابیدن اقتصاد اشاره کرد و گفت اکنون می خواهیم بار دیگر این کار را انجام دهیم. من در ماه ژولای برنامه خود را برای نوسازی کارخانجات آمریکا ارائه دادم تا به آیندگان اطمینان دهیم که این محصول ساخت آمریکا است.

معاون اول دولت باراک اوباما به برنامه خود برای کاهش مالیات به کارخانجات آمریکایی اشاره کرد تا به این طریق این مشاغل به آمریکا بازگردند و فراورده های خارجی مالیات بیشتری بپردازند.

بایدن همچنین به آمار کشته شدگان نیروهای آمریکا در افغانستان و عراق اشاره کرد و گفت: 6 هزار و 922 نفر از زنان و مردان این کشور جان خود را از دست داده اند و 53 هزار و 188 نفر هم در این دو کشور زخمی شده اند.

وی به آمار مبتلایان به بیماری کووید-19 در آمریکا هم پرداخت و اظهار کرد: 6 میلیون و 344 هزار و 700 نفر در آمریکا شناسایی شده اند و 189 هزار و 984 نفر هم در اثر این بیماری جان باخته اند.

نامزد دموکرات ها که یکی از موافق حمله به عراق هم بوده است، اضافه کرد: نیروهای نظامی که به خاطر کووید-19 از بین رفته اند هم 6 هزار و 114 نفر هستند. ای مردم! جان هر کسی مهم است، ما نمی توانیم هرگز این جان باختگان را فراموش کنیم.

تاریخ رسمی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 13 آبان ماه اعلام شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بایدن وعده های ترامپ را توخالی دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بایدن وعده های ترامپ را توخالی دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید