فرایند مثبت پیگیری منابع ارزی بلوکه شده ایران در خارج از کشور

به گزارش باب اسفنجی، رئیس کل بانک مرکزی از فرایند مثبت کوشش ها برای تامین اقتصادی به وسیله صندوق بین المللی پول و آزادسازی بعضی از منابع ارزی بلوکه شده ایران اطلاع داد.

فرایند مثبت پیگیری منابع ارزی بلوکه شده ایران در خارج از کشور

به گزارش باب اسفنجی، عبدالناصر همتی با بیان اینکه این روزها، زندگی اقتصادی مردم تحت فشار تحریم های ظالمانه و همه جانبه و شیوع ویروس کرونا، احتیاجمند پشتیبانی و کوشش جدی و فوری مسئولان است، اظهار کرد: بانک مرکزی، در ادامه رویکرد فعال و کوشش های خود با همراهی و پشتیبانی وزیر امور خارجه، تمام توان و همت خودش را صرف تأمین منابع ارزی مورد احتیاج کشورمان، از محل منابع متعلق به ایران، برای تدارک دارو، تجهیزات پزشکی و انسان محبت آمیز نموده و به کوشش های خود دامه خواهد داد.

وی اضافه نمود: کوشش برای دسترسی به تأمین اقتصادی سریع از صندوق بین المللی پول به عنوان حق قانونی و قطعی ایران و پیگیری آزادسازی منابع ارزی بانک مرکزی ایران که به ناحق و با اعمال فشار دولت آمریکا مسدود شده است، همگی در این راستا است.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به فرایند مثبت پیگیری ها در هر دو زمینه، توضیح داد: در خصوص تبلیغات برای وارونه نشان دادن کوشش های ایران برای استفاده از حقوق و منابع مسدود خودش برای تأمین احتیاجهای دارویی و تجهیزات پزشکی مورد احتیاج مردم و این ادعا که ایران در کوشش برای دسترسی به پول نقد است، نه دارو و تجهیزات پزشکی! باید شرح دهم که کوشش ما صرفاً در جهت برداشتن محدودیت ها برای انتقال منابع ارزی بانک مرکزی، برای تداوم تأمین دارو و تجهیزات برای مقابله با این بیماری عالم گیر است.

همتی تاکید نمود: همه می دانند که شرایط خطیر کنونی ایجاب می نماید که کشورها در مبارزه جهانی با این معضل در تامین احتیاجهای ضروری و انسان محبت آمیز خود با محدودیتی روبرو نباشند.

وی با بیان اینکه بانک مرکزی، تمامی کوشش خود را در جهت گشایش های بیشتر در برطرف مسائل و تأمین احتیاجهای مردم انجام خواهد داد، گفت: همانطور که قبل از شیوع کرونا، جهت روبه بهبود در رشد اقتصادی و تورم را بدون استفاده از منابع مسدود شده، به خوبی شکل داده ایم، امروز نیز پیگیر احتیاجهای پزشکی کشور خواهیم بود.

به گزارش باب اسفنجی، ایران در روزهای گذشته درصدد دریافت یاری از صندوق بین المللی پول برای تامین احتیاجهای دارویی و تجهیزات پزشکی خود بوده و همچنین رئیس کل بانک مرکزی نیز از احتمال آزادسازی بعضی از اموال بلوکه شده ایران در خارج از کشور به واسطه تحریم های آمریکا خبر داده بود.

در حال حاضر، به دلیل تحریم های آمریکا، ایران برای انتقال ارز و تامین دارو و تجهیزات پزشکی با مشکل روبرو است و تا به امروز افراد بسیاری بر لزوم لغو تحریم های ایران برای مبارزه با شیوع کرونا تاکید نموده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فرایند مثبت پیگیری منابع ارزی بلوکه شده ایران در خارج از کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند مثبت پیگیری منابع ارزی بلوکه شده ایران در خارج از کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید