فرآیند ارسال پیامک به مشاغل بی ثبات برای دریافت وام شروع شد

به گزارش باب اسفنجی، در گفت وگو با سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا هر آنچه درباره وام مازاد بر یک میلیون تومان به مشاغل بی ثبات باید بدانید صحبت شد که می توانید در این گزارش بخوانید.

فرآیند ارسال پیامک به مشاغل بی ثبات برای دریافت وام شروع شد

به گزارش خبرنگار ، بعد از پرداخت وام یک میلیون تومان به خانوارهایی که یارانه بگیر بودند تصمیم بر این گرفته شد که به مشاغل بی ثباتی که در این مدت کرونا متضرر شدند مبلغی مازاد بر آن یک میلیون تومان بر اساس بعد خانوار پرداخت گردد.

این وام به رانندگان تاکسی و دستفروشان، کارگران ساختمانی و کارگران اصناف متضرر در ایام کرونا پرداخت می گردد که برای خانوار های یک نفره همان یک میلیون تومان، برای خانواده های 2 تا 3 نفره مبلغ 500 هزار تومان مازاد بر آن یک میلیون و برای خانوار های 4 و یا بیشتر یک میلیون تومان مازاد بر آن یک میلیون پرداخت می گردد که در مجموع 2 میلیون تومان است.

حسین میرزایی سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا در گفت وگو با خبرنگار ، درباره وام مازاد بر یک میلیون تومان برای مشاغل بی ثبات، اظهار کرد: گروه های مختلفی متقاضی دریافت وام مشاغل بی ثبات بودند، اما در فواصل زمانی مختلف به دلیل حمایت های متنوعی که از اقشار آسیب دیده از کرونا صورت می گرفت، تصمیمات تغییر کرد.

وی توضیح داد: از بانک اطلاعات سازمان تأمین اجتماعی لیست کارگران ساختمانی، از شهرداری و وزارت کشور لیست دستفروشان و رانندگان و از اتاق اصناف لیست کارگران اصناف مختلف که فاقد بیمه هستند، دریافت شد.

میرزایی با بیان اینکه فعلا فقط پیامک برای بخش عمده ای این 3 لیست ارسال شده است و به آنها اعلام کردیم که شما مشمول دریافت این وام هستید، اعلام کرد: برای ثبت نام این وام را کار را ساده تر کردیم یعنی بعد از ارسال پیامک با سر شماره V.Refah (تاکید میکنم که حتما با همین سرشماره پیامک را دریافت نمایند) از متقاضیان خواستیم که عدد 1 را به 6369 ارسال نمایند.

سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا توضیح داد: این وام به مشاغل بی ثبات مازاد بر آن وام یک میلیون تومانی است که به هر خانوار واریز شد و قرار بر این بود که به خانوار تک نفره که یکی از این 3 لیست قرار دارند مبلغ مازادی واریز نگردد و خانوار های 2 تا 3 نفر 500 هزار تومان مازاد و خانوار 4 نفره و بیشتر 1 میلیون تومان مازاد واریز گردد.

وی با اشاره به اینکه فعلاً پیامکی که برای این افراد ارسال شده مربوط به کسانی است که بعد خانوارشان 4 نفره و یا بیشتر است، اضافه کرد: متقاضیان یک میلیون تومان مازاد بر آن یک میلیون تومانی که پیش از این دریافت نموده اند، دریافت می نمایند.

میرزایی با بیان اینکه متن پیامک را به دلیل اینکه در این مدت کلاهبرداری صورت نگیرد اعلام می کنم، ادامه داد: سرپرست محترم خانوار تسهیلات یک میلیون تومانی دوران کرونا را قبلاً به حساب یارانه شما واریز شده است. اگر متقاضی بسته تکمیلی به مبلغ یک میلیون تومان بر اساس شرایط اعلامی دولت هستید لطفاً به وسیله همین قدرت تلفن عدد 1 را به 6369 ارسال نمایید. این متن پیامک است که مشمولان با سرشماره V.Refah ارسال می گردد. فعلا کسانی که مربوط به کسانی است که بعد خانوارشان بیش از 4 نفره و یا بیشتر است و یک میلیون مازاد بر آن یک میلیون قبلی دریافت می نمایند.

سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا اعلام کرد: ممکن است بعضی به اشتباه فکر نمایند که وام مشاغل بی ثبات به خانوار های 4 نفره و یا بیشتر 2 میلیون تومان است، اما این طور نیست یک میلیون تومان پیش از این به تمام خانوار های یارانه بگیر واریز شده، اما در حال حاضر مشاغل بی ثبات که در لیست های دریافتی قرار دارند و بعد خانوار شان 4 و یا بیشتر است یک میلیون تومان مازاد دریافت می نمایند و خانوار هایی که 2 یا 3 نفر هستند نیز 500 هزار تومان مازاد بر آن وام یک میلیون تومانی دریافت می نمایند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا امکان اعتراض برای افرادی که در لیست های دریافتی قرار ندارند، وجود دارد؟، گفت: وزارت رفاه هماهنگی و مدیریت فرایند را انجام می دهد و در پرداخت وام یک میلیون تومانی نیز وزارت رفاه لیست یارانه بگیران را از سازمان هدفمندی یارانه دریافت کرد و در حال حاضر هم همین صورت است، لیست کارگران ساختمانی از سازمان تامین اجتماعی، رانندگان تاکسی و دستفروشان از وزارت کشور و کارگران اصناف مختلف که بیمه نیستند نیز از اتاق اصناف دریافت می کنیم؛ بنابراین وزارت فعل شناسایی را انجام نداده است پس راه اعتراضی به وزارت رفاه که چرا در لیست مربوطه نیستند وجود ندارد و به همان دستگاه مربوطه باید مراجعه نمایند.

میرزایی در پاسخ به این سئوال مبنی بر اینکه چرا فرایند شناسایی و پرداخت وام مازاد بر یک میلیون تومان به مشاغل بی ثبات بر خلاف وام یک میلیون تومانی طولانی شد، اظهار کرد: در پرداخت وام یک میلیونی فشاری که به سیستم بانکی وارد شد بسیار سنگین بود چراکه 20 میلیون تسهیلات در مدت زمان 3 هفته پرداخت شد که این اقدام بی سابقه بود از طرفی برای 24 میلیون خانوار، 88 میلیون پیامک ارسال شد به همین دلیل حجم کار بالا بود.

سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا اضافه کرد: برای پرداخت وام مشاغل بی ثبات دستگاه های مختلف نظر دادند و فرایند انتخاب مشاغل با دقت بیش رفت که مشاغلی حمایت های مختلفی دریافت کردند این تسهیلات را دریافت ننمایند و یک همپوشانی در ارائه خدمت صورت نگیرد. هموطنان نگران نباشند به زودی فرآیند ثبت نام تکمیل و واریز را شروع خواهیم کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "فرآیند ارسال پیامک به مشاغل بی ثبات برای دریافت وام شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرآیند ارسال پیامک به مشاغل بی ثبات برای دریافت وام شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید