فعال شدن معادن در بشرویه را به جد پیگیری کنیم

به گزارش باب اسفنجی، خبرنگاران/خراسان جنوبی نماینده مردم بشرویه، فردوس، طبس و سرایان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به شرایط بحرانی خشکسالی در بشرویه هم اکنون باید مباحث مرتبط با فعال کردن معادن را به جد پیگیری کنیم.

فعال شدن معادن در بشرویه را به جد پیگیری کنیم

به گزارش باب اسفنجی، محمدرضا امیرحسنخانی روزگذشته (17 بهمن) در جلسه شورای اداری شهرستان بشرویه با اشاره به اینکه شهرستان بشرویه از معادن خوبی برخوردار است، گفت: چندین کارشناس برای مطالعه و آنالیز شرایط از معادن این شهرستان بازدید نموده اند.

وی اضافه نمود: با توجه به شرایط بحرانی خشکسالی در بشرویه هم اکنون باید مباحث مرتبط با فعال کردن معادن را به جد پیگیری کنیم.

نماینده مردم شهرستان های بشرویه، فردوس، طبس و سرایان همچنین خواهان جذب اعتبار ویژه برای معادن استان شد.

امیرحسنخانی گفت: از نظر جاده نیز بشرویه شرایط مطلوبی ندارد، که باید راه های بشرویه به بجستان، بشرویه به فردوس و همچنین دوبانده شدن راه بشرویه سه راهی روم پیگیری گردد.

نماینده مردم بشرویه، فردوس، طبس و سرایان با اشاره به نارضایتی بعضی افراد از سختگیری های پلیس راه گفت: عوامل دیگری نیز چون نامناسب بودن راه ها امروز موجب شده تا شاهد تقلیل عبور اتوبوس ها از این شهرستان باشیم.

وی با بیان اینکه شهرستان بشرویه از نظر فضاهای ورزشی و رفاهی در واقع هیچ امکاناتی ندارد، گفت: اینجا نه ورزشگاه نه زمین چمن و نه جای تفریحی دارد و جوانان مجبور به استفاده از موتورسیکلت هستند.

امیرحسنخانی اظهار کرد: در بخش کشاورزی با پیگیری های اجرا شده دولت مصوبه خوبی داده و وام های زیر 100 تومان را نیز دولت تمهید کرد.

وی با اشاره به خشکسالی های اخیر خواهان تغییر الگوی کشت توسط کشاورزان به منظور افزایش راندمان و بهره وری شد.

سرمایه گذاری در حوزه صنعت، معدن و گردشگری

علیرضا زمان زاده فرماندار بشرویه نیز با اشاره به اینکه اقتصاد بیشتر مردم این منطقه بر پایه کشاورزی، دامداری است، گفت: تنها راه رونق دوباره اقتصاد در این منطقه، سرمایه گذاری در حوزه صنعت، معدن و گردشگری است.

فرماندار بشرویه بیان نمود: در دهه فجر تعداد 59 پروژه با اعتباری بالغ بر 125 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد که برای 73 نفر نیز اشتغالزایی دارد.

وی اضافه نمود: از این تعداد 30 پروژه در روستاها با اشتغال 58 نفر نیز در این دهه به بهره برداری می رسد.

زمان زاده با اشاره به خشکسالی های چند ساله و افت آب های زیرزمینی خواهان خریداری چاه های کم بازده و یا بدون بازده شد.

فرماندار بشرویه بیان نمود: راه ارتباطی بشرویه با ریل مناسب نیست و با توجه به اینکه به وسیله ریل با 7 استان کشور ارتباط مستقیم داشته و نیز در حال حاضر ترمینال خوبی در این ایستگاه در حال ساخت است لذا می طلبد تا 40 کیلومتر از این جهت را که شرایط مناسبی ندارد، اصلاح گردد.

فرماندار بشرویه اضافه نمود: اورژانس و زایشگاه فعلی شهرستان نیز به دلیل نداشتن اعتبار ادامه کار متوقف شده و به شدت در تنگنای امکانات است.

وی ادامه داد: تأمین آب شرب روستاهایی چون سرند و خدافرید نیگنان و توابع آن به وسیله تانکر صورت می گیرد و مجتمع آبرسانی ارسک نیز تنها یک موتور پمپ دارد که در صورت خاموشی فلج می گردد.

وی با اشاره به اینکه طرح مطالعات نیمه تفصیلی معادن منطقه اعلام شده، خواهان پیگیری آن شد.

فرماندار بشرویه یادآورشد: 65 درصد روستاهای شهرستان بشرویه گازرسانی شده و می طلبد تا دو روستای کوهپایه ای کرند و جوزردان که احتیاج به هزینه کمتری نیز دارد گازرسانی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فعال شدن معادن در بشرویه را به جد پیگیری کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعال شدن معادن در بشرویه را به جد پیگیری کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید