فیصل المقداد: اجازه اشغال ذره ای از خاک سوریه را نمی دهیم

به گزارش باب اسفنجی، معاون وزیر خارجه سوریه در واکنش به تصمیم ارتش ترکیه برای حمله به شمال سوریه گفت که دمشق از همه اراضی خود دفاع خواهد کرد.

فیصل المقداد: اجازه اشغال ذره ای از خاک سوریه را نمی دهیم

به گزارش گروه بین الملل باب اسفنجی، فیصل مقداد معاون وزیر خارجه سوریه گفت که دمشق از همه اراضی سوریه دفاع خواهد کرد و اجازه نخواهد داد یک ذره از خاک سوریه اشغال شود.

فیصل مقداد گفت: کسانی که خود را در آغوش بیگانگان می اندازند، از طرف همان بیگانگان با ذلت به بیرون رانده می شوند.

وی با اشاره به تصمیم ترکیه برای انجام عملیات موسوم به شرق فرات در شمال سوریه گفت که اگر ارتش ترکیه به سوریه حمله کند، از همه اراضی آن دفاع خواهیم کرد و هیچ گونه اشغالگری را نخواهیم پذیرفت و ذره ای از خاک سوریه را رها نخواهیم کرد.

وی که با روزنامه الوطن سوریه گفت وگو می کرد، در پاسخ به سوالی درباره عقب نشینی نیروهای آمریکایی از شمال سوریه و عدم حمایت واشنگتن از کردهای سوری گفت: کسانی که وطن خود را به نازلترین قیمت می فروشند، خود را در خارج از تاریخ خواهند یافت. ما پیشتر هشدار داده بودیم کسانی که بیگانگان را در آغوش می گیرند، همان بیگانگان آنها را با ذلت به بیرون خواهند راند و اکنون این اتفاق افتاده است.

فیصل المقداد اضافه کرد: آنها (کردهای سوریه) کسانی هستند که همه چیزشان را باخته اند، اما در نهایت کشور پذیرای همه آحاد ملت است و ما می خواهیم که همه مسائل سوریه را با روش سازنده و به دور از هرگونه خشونت حل کنیم.

ترکیه بعد از ماه ها تهدید و خط و نشان کشیدن برای شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا در شمال شرق سوریه، شب گذشته (دوشنبه) از اولین حملات هوایی خود علیه این شبه نظامیان در حد فاصل مرز عراق با سوریه در منطقه مالکیه سوریه خبر داد. هدف از این حمله، تلاش برای قطع ارتباط زمینی بین سوریه و عراق بود.

ترکیه می گوید حضور این شبه نظامیان که از نظر ایدئولوژی به پ.ک.ک نزدیک هستند، برای امنیت ملی ترکیه خطرناک بوده و باید آن ها از مرزهای این دور شوند. آنکارا قصد دارد ایده ایجاد منطقه امن که از شمال شرقی ترین مرز سوریه شروع شده و تا شهر جرابلس ادامه دارد، عملی کند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "فیصل المقداد: اجازه اشغال ذره ای از خاک سوریه را نمی دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیصل المقداد: اجازه اشغال ذره ای از خاک سوریه را نمی دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید