ماجراهای بیلی و ملکه سیاه پوش

به گزارش باب اسفنجی ، ملکه سیاه پوش عنوان کتاب داستانی است اثر مایکل مورپورگو که با تصویرگری تونی راس و ترجمه جمال اکرمی از سوی انتشارات محراب قلم راهی کتاب فروشی ها شده است. در این کتاب می توان ماجراهای پسربچه کنجکاوی به نام بیلی را خواند که همراه خانواده اش به محله جدیدی در خیابان باغ های ویکتوریا اسباب کشی نموده اند.

ماجراهای بیلی و ملکه سیاه پوش

ملکه سیاه پوش اسمی است که بیلی روی همسایه مشکوکشان گذاشته، زنی که یکدست سیاه می پوشد و چهره اش از زیر کلاه لبه پهن مشکی نمایان نیست. اما ماجرا از آن جا شروع می گردد که ملکه سیاه پوش با بیلی دوست می گردد و از او می خواهد تا وقتی در سفر است مواظب خانه اش باشد؛ خانه عجیب و غریبی که روی میز و در و دیوارش پر از صفحات شطرنج است.

این داستان در 8 فصل با عنوان های متی ناپدید می گردد، ملکه سیاه پوش، خورشت خرگوش، درمان، گاهی وقت ها زن بودن چقدر است، نابغه یک نابغه تمام عیار!، قایم باشک و کیش و مات برای بچه ها و نوجوانان روایت شده است.

داستان این گونه شروع می گردد: از بین آن همه خانه در آن همه خیابان، سرنوشت ما این بود که به خانه شماره 23 در خیابان باغ های ویکتوریا اسباب کشی کنیم. البته خانه شماره 24 خانه خیلی جالبی بود. اما ما حتما باید به همان خانه شماره 23 می رفتیم. خانه ای در همسایگی خانه شماره 22، خانه ای پردردسر، واقعا پردردسر. اول همه چیز عالی به نظر می رسید. هرچند نمای بیرونی خانه شماره 23 کمی قدیمی و فرسوده بود اما همان طور که مادرم در روز اسباب کشی گفت و ما هم با او موافق بودیم، این خانه راست کارما بود. یک خانه رویایی...

مایکل مورپورگو، نویسنده، شاعر و نمایشنامه نویس نام آور انگلیسی است که تا به امروز بیش از 100 کتاب نوشته و جایزه های فراوانی چون مدال دیل کارنگی، ویت بر، اسمارتیز و نشان افتخاری ادبیات بچه ها بریتانیا را دریافت نموده است.

انتشارات محراب قلم، کتاب ملکه سیاه پوش را با شمارگان هزار و 100 نسخه و قیمت 12 هزار تومان منتشر نموده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "ماجراهای بیلی و ملکه سیاه پوش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجراهای بیلی و ملکه سیاه پوش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید