مذاکرات تلفنی پوتین و همتای اوکراینی درباره اهمیت انعقاد قرارداد گازی

به گزارش باب اسفنجی، روسای جمهوری روسیه و اوکراین در آستانه شروع سال نو میلادی، طی گفت وگویی تلفنی، انعقاد قرارداد دوجانبه در زمینه ترانزیت گاز روسیه از خاک اوکراین به اروپا را بسیار مهم دانسته و از تبادل اسراء بین طرفین مناقشه دونباس استقبال کردند.

مذاکرات تلفنی پوتین و همتای اوکراینی درباره اهمیت انعقاد قرارداد گازی

به گزارش گروه بین الملل باب اسفنجی به نقل از خبرگزاری تاس، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اظهار داشت که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین شب گذشته و در آستانه شروع سال نو میلادی، در جریان گفت وگویی تلفنی، ضمن تبریک فرا رسیدن سال جدید، درباره توافقات حاصله بین دو کشور در زمینه ترانزیت گاز روسیه به وسیله خاک اوکراین به اروپا صحبت کردند.

بر اساس این اطلاعات، رهبران دو کشور بر اهمیت انعقاد بسته توافقات که ادامه انتقال گاز روسیه به اروپا از خاک اوکراین از تاریخ اول ژانویه سال 2020 را تضمین نموده، تأکید نموده و سازنده بودن مذاکرات اجرا شده و نتایج حاصله از آن در فضایی مناسب را الگویی برای حل و فصل سایر مسائل دوجانبه ارزیابی کردند.

روسای جمهور روسیه و اوکراین سال جدید میلادی را به یکدیگر تبریک گفته و ابراز امیدواری کردند که در سال جدید روابط روسیه و اوکراین بهبود یافته و توسعه پیدا کند.

دفتر ریاست جمهوری اوکراین نیز اظهار داشت که پوتین و زلسنسکی آزادی متقابل زندانیان بین طرفین مناقشه دونباس در روزهای پایانی سال را اقدام انسانی و درستی در راستای حل و فصل مسائل ارزیابی نموده و همچنین از انعقاد قرارداد جامعی در زمینه انتقال گاز روسیه به وسیله خاک اوکراین استقبال کردند.

لازم به یادآوری است، شرکت گازپروم روسیه و شرکت نفت و گاز اوکراین در تاریخ 30 دسامبر (9 دی ماه)، بعد از چندین روز مذاکرات مداوم در وین ، بالاخره بسته توافقات و قراردادهای مربوط به انتقال گاز روسیه از خاک اوکراین به اروپا برای مدت پنج سال را امضاء کردند که توازن منافع هر دو طرف را فراهم نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مذاکرات تلفنی پوتین و همتای اوکراینی درباره اهمیت انعقاد قرارداد گازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکرات تلفنی پوتین و همتای اوکراینی درباره اهمیت انعقاد قرارداد گازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید