مصرف زیاد قند چگونه فشار خون را بالا می برد؟

به گزارش باب اسفنجی، فارس/متخصص تغذیه درخصوص ارتباط مصرف بیش از حد قند و افزایش فشار خون بدن شرح داد.

مصرف زیاد قند چگونه فشار خون را بالا می برد؟

سید ضیا ءالدین مظهری متخصص تغذیه گفت: یکی از راه های غیرمستقیم دریافت شکر و قندها و انباشت آنها در بدن، به وسیله مصرف فراوریات متنوع صنایع غذایی از قبیل سس ها، غذاهای آماده، کنسروهای مختلف، تنقلات، گوشت های فراوری شده است که به مقدار قابل توجهی کربوهیدرات به جیره غذایی روزانه مصرف کنندگان انتقال می دهد که اصلا به چشم نیامده و به حساب آورده نمی گردد.

وی اضافه کرد: کربوهیدرات ها عامل بروز و شیوع بیماری ها هستند و برمبنای یافته های تعداد زیادی از اندیشمندان و پژوهشگران در کشورهای مختلف دنیا، گرایش به مصرف زیاد از حد مجاز قند و شکر در اکثریت قریب به اتفاق کشورهای غنی و فقیر شرقی و غربی زمینه ساز و عامل مهمی در بروز و شیوع انواع بیماری های سوخت و سازی غیر واگیر مزمن هستند.

مظهری ادامه داد: شاخصترین آنها بیماری اضافه وزن و چاقی و پرفشاری خون، بیماری های قلبی و عروقی و اختالالت عملکرد کبد بوده و حتی تعداد زیادی از انواع سرطان ها را نیز به کربوهیدرات ها نسبت داده اند. دانشمندان در قبال تک قندی ها و دو قندی ها به ساکارز و فروکتوز که طعم شیرین بیشتری به نسبت گلوکز دارد هشدار داده و می دهند.

مظهری با بیان اینکه برمبنای توصیه سازمان دنیای بهداشت یک فرد رشد یافته با وزن متناسب نسبت به قدش یعنی BMI در محدوده 18.5 تا 25 حدوداً به 25 تا 30 گرم قند در روز احتیاج دارد که معادل 5 قاشق مرباخوری شکر می گردد تاکید نمود: ولی متأسفانه همه ما به صورت مستقیم و غیرمستقیم بیش از 120 تا 150 گرم کربوهیدرات به صورت (قند و شکر) یعنی دو تا سه برابر میزان توصیه شده دریافت می کنیم.

با خوردن فروکتوز چه اتفاقاتی در بدن رخ می دهد؟

متخصص تغذیه اعلام کرد: برخلاف گلوکز، فروکتوز خیلی سریع جذب و در راستا جریان خون به حرکت درآمده و به درون تمامی سلول های بدن ازجمله سلول های کبدی راه پیدا می نماید. سپس کبد آغاز به فراوری چربی و ذخیره آن نموده و قسمتی از آن را به جریان خون انتقال می دهد که طی فرایندهای درهم تنیده ای موجب افزایش فشارخون می گردد. انباشت زیاد چربی در جریان خون با رسوب و نفوذ در مخاط رگ های خون رسان، حالت کشسانی آنها را کمتر نموده ، فشار مضاعفی را به قلب و کلیه ها وارد و عملکرد آنها را از حالت عادی خارج میکند.

وی گفت: از طرف دیگر افزایش میزان مولکول های قند در خون، مشکالت فراوان دیگری را به وجود می آورد بطوری که تأثیرات زیانباری را در چرخه سوخت وساز بدن پدیدار آورده و تمامی این تغییرات نهایتا به بروز سندرم متابولیک ختم می گردد که علائم شاخص آن شامل انباشت چربی زیاد در محیط شکم، افزایش فشارخون، افزایشتری گلیسیرید خون و کاهش سطح HDL کلسترول و افزایش قند خون است.

منبع: همگردی

به "مصرف زیاد قند چگونه فشار خون را بالا می برد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف زیاد قند چگونه فشار خون را بالا می برد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید