پیکره سنگی سردار ساسانی در استان گلستان ماندگار شد

به گزارش باب اسفنجی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از انتقال قطعی پیکره سنگی سردار ساسانی از استان مازندران به گلستان با موافقت وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خبر داد.

پیکره سنگی سردار ساسانی در استان گلستان ماندگار شد

به گزارش باب اسفنجی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان، احمد تجری امروز یکشنبه 4 اسفندماه 98 با اعلام این خبر گفت: پیکره سنگی سردار ساسانی که سال جاری در موزه باستان شناسی گرگان رونمایی شد، با موافقت وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و با همکاری میراث فرهنگی استان مازندران برای همیشه به استان گلستان و سرزمین مادری اش منتقل شد.

او یادآور شد: پیکره سنگی سردار ساسانی پس از وقوع سیل در اوایل دهه 60 خورشیدی، توسط مأموران یگان حفاظت میراث فرهنگی در جنگل النگدره گرگان شناسایی و ضبط شد.

او گفت: این اثر پس از کشف درزمانی که هنوز استان گلستان از مازندران جدا نشده بود، به موزه بابل منتقل شد که با تلاش اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان، این پیکره برای نمایش به مدت یک ماه به گرگان بازگشت و 9 مهر سال جاری در آیینی در موزه باستان شناسی گرگان از آن رونمایی شد و در این مدت با استقبال چشمگیر هم استانی ها و مسافران و گردشگران همراه بود.

تجری گفت: پس از رایزنی ها و تعاملات صورت گرفته با استان مازندران و همچنین با موافقت دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این اثر تاریخی برای همیشه در گلستان باقی مانده و در موزه باستان شناسی گرگان نگهداری خواهد شد.

در این توافق مقرر شده است تا در چوبی متعلق به استان مازندران که در گلستان نگهداری می شود به استان مازندران منتقل شود.

علاقه مندان می توانند برای مشاهده این پیکره سنگی همه روزه از ساعت 9 تا 17 به موزه باستان شناسی گرگان مراجعه کنند.

منبع: میراث آریا

به "پیکره سنگی سردار ساسانی در استان گلستان ماندگار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیکره سنگی سردار ساسانی در استان گلستان ماندگار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید