پیگیری مازنی ها برای دریافت مدال المپیک کمیل قاسمی

به گزارش باب اسفنجی، اوایل آبان ماه سال جاری بود که سایت اتحادیه جهانی کشتی رسما گفت با توجه به محرز شدن دوپینگ نفرات برتر سنگین وزن کشتی آزاد المپیک 2012 لندن، مدال طلای این وزن به کمیل قاسمی خواهد رسید.

پیگیری مازنی ها برای دریافت مدال المپیک کمیل قاسمی

سایت اتحادیه جهانی کشتی با استناد به رای کمیسیون انضباطی کمیته بین المللی المپیک در خصوص نتیجه تست دوپینگ آرتور تایمازوف ازبکستانی گفت: تست مجدد دوپینگ مربوط به المپیک 2012 لندن نشان می دهد تایمازوف به دلیل استفاده از ماده ممنوعه دهیدروکلرمتیل تستوسترون، دوپینگش مثبت شده است. بدین ترتیب با حذف این کشتی گیر از جدول مدالی، مدال طلای وزن 120 کیلوگرم به کمیل قاسمی از ایران خواهد رسید. همچنین بلال ماخوف از روسیه هم با این جابجایی صاحب مدال نقره می گردد و ترول دلاگنف از آمریکا نیز به مدال برنز رسیده است.

با توجه به این موضوع، دریافت مدال طلای کمیل قاسمی باید طی مراحل قانونی و مکاتبات رسمی از سوی فدراسیون کشتی ایران با اتحادیه جهانی مورد پیگیری قرار می گرفت که به گفته متولیان کشتی مازندران این مکاتبات هنوز انجام نشده است.

بر همین اساس هیات کشتی استان مازندران با ارسال نامه ای به فدراسیون کشتی خواهان مکاتبه فدراسیون با اتحادیه جهانی و پیگیری دریافت مدال طلای کمیل قاسمی شد. البته اهالی کشتی مازندران با توجه به ارسال این نامه در تاریخ 29 آبان ماه، همچنان در انتظار پاسخ فدراسیون کشتی هستند تا در جریان پیگیری و نامه نگاری با اتحادیه جهانی کشتی قرار گیرند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پیگیری مازنی ها برای دریافت مدال المپیک کمیل قاسمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیگیری مازنی ها برای دریافت مدال المپیک کمیل قاسمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید